Ochutnávka šampaňského – zážitek plný jemných bublinek

Pořádáme ochutnávky šumivých vín z oblasti Champagne. V průběhu řízené degustace můžete ochutnat šest druhů pečlivě vybraných šampaňských. Ochutnávka šampaňského je provázena výkladem, kde se dozvíte mnoho informací nejen o jednotlivých sklepích, ve kterých jsou tato šampaňská vína vyráběna, ale i o regionu Champagne a o způsobu výroby těchto jedinečných šumivých vín. Naše společnost nabízí zážitek z ochutnávky vín z malých a středních rodinných sklepů, kde se dovednost pěstování  a výroby vína předává z generace na generaci, ale i od velkých, světově proslulých výrobců, kteří dodávají špičková vína do celého světa již po více než 200 let.

Přijďte na neformální a příjemnou ochutnávku. Vstupte do úžasného světa šampaňských vín, vín, která přinášejí požitek a potěšení, vín, která symbolizují radost, úspěch a vítězství.

Zúčastnit se můžete libovolné vyhlašované akce registrací na hlavní stránce webu www.whiskoteka.cz. Informace můžete získat i na emailu info@whiskoteka.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Pro skupiny připravíme samostatně uzavřenou akci na míru.

Akce probíhají v našich prostorách v centru Prahy, ale přivítáme také, chcete-li se sejít na vašem oblíbeném místě. Součástí akce může být občerstvení, kompletní menu či večeře.

Ochutnávka šampaňského je zaměřena na menší rodinné sklepy z oblasti Champagne, které umožňují nabídnout produkty s velmi vysokým poměrem cena/výkon. Na ochutnávce se o tom přesvědčíte sami.

Na ochutnávkách prezentujeme šampaňská vína ze čtyř rodinných vinařství. Složení ochutnávek se může sezóně měnit. Níže uvádíme příklad složení ochutnávky.

1. René Geoffroy – Pureté-non dosé

René Geoffroy je rodinný vinařský dům s kořeny ze 17. století z údolí řeky Marne v Champagne. Šampaňské Pureté-non dosé neboli Brut Zero je bez přídavku cukru. Hodí se k jídlům, u kterých chcete zvýraznit chuť jejich ingrediencí.

2. Doyard-Mahé – Carte d´Or Brut

Vinařství označované jako Moulin d´Argensole ve vesnici Vertus v oblasti Champagne nabízí šampaňské vznikající již po čtyři generace. Je založeno na odrůdě Chardonnay a všechna vína s výjimkou Rosé jsou tak označena Blanc de Blancs. Carte d´Or Brut je tradiční šampaňské, které se hodí jako aperitiv nebo k rybám. Má svěží aroma, chuť citrusů s nádechem minerality. Je směsí ročníku 2008 se 40% vín z let předcházejících.

3. Paul-Etienne Saint Germaine – Cuvée Tradition

Zakladatel vinařství Paul-Etienne Saint Germaine má se šampaňským velké zkušenosti, pracoval řadu let pro velké společnosti a nedávno se rozhodl se osamostatnit. Na degustaci se dozvíte, jak vznikl názve vinařství. V nabídce najdete víno výhradně z vinic Grand Cru. Cuvée Tradition je brut Blanc de Blancs, tedy 100% odrůdy Chardonnay. Lehké, svěží, květinové se zlatavou barvou k pité po celý den.

4. René Geoffroy – Empreinte 2006 Brut Premier Cru

Víno pochází výhradně z vinic Premier Cru a je pečlivou směsí dvou třetin odrůdy Pinot Noir a jedné třetiny Chardonnay a Pinot Meunier. Ročníkové šampaňské 2006 zrající 5 až 6 let s velmi komplexním aroma.

5. Doyard-Mahé – Rosé Brut Premier Cru

Další zástupce ze sklepa Doyard-Mahé má tmavě růžovou barvu, vůni a chuť červeného ovoce a je ideální k lososu.

6. Guy Charbaut – Millésime Brut 2005 Premier Cru

Guy Charbaut je rodinné vinařství z městečka Mareuil-sur-Ay a vyrábí šampaňské více než tři generace. Ročně rozesílá do sklepů ve Francii i po světě přes 200 000 lahví. Šampaňské je směsí dvou třetin Pinot Noir a jedné třetiny Chardonnay. Jedná se o ročníkové víno, vintage, z různých vinic, aby bylo dosaženo unikátní harmonie.

Oficiální stránky vinařů:
Champagne Geoffroy Klikněte zde.

Guy Charbaut Klikněte zde.

Paul-Etienne Saint Germain Klikněte zde.

Doyard Mahé Klikněte zde.