Ochutnávka koňaků

Degustace koňaků patří mezi oblíbené typy degustací, zvláště jedná-li se o velmi kvalitní několik desítek let staré koňaky tradičního i poněkud neobvyklého typu. V průběhu řízené degustace můžete ochutnat kromě pečlivě vybraných koňaků i tradiční apeiritv z této oblasti – pineau. Ochutnávka je provázena výkladem, kde se dozvíte mnoho informací nejen o jednotlivých palírnách, ale i o regionu Grande Champagne a o způsobu výroby těchto jedinečných nápojů. Naše společnost nabízí ochutnávky vín z malých a středních rodinných firem, kde se dovednost pěstování vína a pálení koňaků předává dlouhá léta z generace na generaci, ale i od velkých, světově proslulých výrobců, kteří dodávají špičkové produkty do celého světa.

Přijďte na neformální a příjemnou ochutnávku koňaků a objevte dobu před několika desítkami let. Výrobci koňaků často říkají, že pijí koňak, který vyráběli (ale kvůli době zrání 80 až 100 let nemohli ochutnat) jejich dědové, zatímco jejich povinností je nyní připravit koňak pro další generace.

Pro skupiny připravíme samostatně uzavřenou akci na míru.

Akce probíhají v našich prostorách v centru Prahy, ale přivítáme také, chcete-li se sejít na vašem oblíbeném místě. Součástí akce může být občerstvení, kompletní menu či večeře.

Ochutnávka koňaků nabízí srovnání koňaků různých kategorií z nejprestižnější oblasti Grande Champagne. Je zaměřena na rodinná vinařství nedaleko města Cognac, která velmi dbají na zachování vysoké kvality svých produktů.

Tato degustace zahrnuje následující koňaky a produkty:

Pineau des Charentes – Pineau tvoří v naší degustaci předkrm. Jedná se o aperitiv, který je směsí čerstvé šťávy z hroznů a koňaku. Zmínky o vzniku tohoto nápoje sahají do 16. století, kdy jeden vinař omylem nalil do sudu vylisovanou šťávu a netušil, že se v sudu nachází koňak. Po čase, když náhodou sud otevřel, zjistil, že se jedná o vynikající nápoj. Od té doby se používá jako nádherně ovocný aperitiv, který se hodí zejména k foie gras.

Maison Dudognon V.S.O.P. 40% – Přestože je zákonem dáno minimální stáří 4 roky, v koňaku V.S.O.P. z palírny Maison Dudognon najdete směs koňaků 8-10 let starých, které by kvalitou tento koňak zařazovaly spíše do vyšších kategorií. Ve vůni převládá vanilka,, chuť je květinová s medovým dokončením.

Daniel Bouju V.S.O.P. 40% – I tento koňak je mnohem starší než předepisuje zákonná norma. Hrozny 100% ugni blanc, 100% z oblasti Grand Champagne. Nádherně jantarová barva, komplexní delikátní aroma s tóny vanilky a závanem koření již dává tušit velký koňak. Chuť nezaostává za vůní a kořenitý podtón ve vůni signalizuje cílenou práci s dřevem.
Zrání v nových sudech z  limousinských dubů s letokruhy střední až malé hustoty

Jacques Denis XO – Tento koňak bychom opět mohli klidně zařadit o úroveň výš. Jedná se o směs dvou ročníkových koňaků s průměrným stářím 20 let s krásně jantarovou barvou.

Maison Dudognon Folle Blanche – Další z koňaků rodinného podniku Maison Dudognon, tentokrát koňak z historické odrůdy Folle Blanche. Zveme vás znovu prožít ztracené a časem zaváté emoce díky tomuto vzácnému koňaku.

Daniel Bouju Royal 60% – Rozhodně stojí za to ochutnat i takto silný a nefiltrovaný koňak, který se přesto vyznačuje jemností a dlouhým aroma. Je to koňak pro znalce a klidně si k němu můžete vychutnat svůj oblíbený doutník.

Uvedený seznam koňaků je pouze informativní a může se měnit.

Každý koňak je podáván v množství 0,02l (malý panák). Cena za ochutnávku je 890 Kč. Vylosovaný účastník obdrží malý dárek, který souvisí s prezentací.