Ochutnávky francouzských vín

Francie je bezesporu země, kde vznikají jedny z nejlepších vín, o čemž se můžete přesvědčit na našich degustacích. Nabídneme vám vína z pečlivě vybraných vinařství oblastí Alsaska a Rhony. Jestliže Alsasko je regionem bílých vín (Riesling, Gewurztraminer či Pinot Gris), na Rhoně  najdete vedle „velkých“ červených vín i kvalitní vína bílá.

V průběhu řízené degustace ochutnáte osm pečlivě vybraných vín. Ochutnávka je provázena výkladem, kde se dozvíte mnoho informací nejen o jednotlivých vinařstvích a způsobech výroby, ale i o regionu jako takovém. Naše společnost nabízí ochutnávky vín z prestižních vinařství, z nichž některé jsou hodnoceny nezávislými znalci jako jedny z nejlepších na světě.

Pro skupiny připravíme samostatně uzavřenou akci na míru.

Akce probíhají v našich prostorách v centru Prahy, ale přivítáme také, chcete-li se sejít na vašem oblíbeném místě. Součástí akce může být občerstvení, kompletní menu či večeře.

NABÍDKA PRO VÁS: Degustaci můžete mít ZCELA ZDARMA, objednáte-li si na ní víno za 5 000.- Kč!

Složení degustace Alsasko:

1. Emile Beyer – Pinot Blanc Tradition 2012 (svěží víno s tóny ovoce a příjemnou kyselinkou, k okamžité konzumaci i ke skladování 3-5 let)

2. Domaine Weinbach – Sylvaner Réserve (svěží víno překvapí svoji hloubkou a plností)

3. Lissner – Riesling Wolxheim 2011 (v chuti typický Riesling s pečlivě vyváženou mineralitou)

4. Domaine Weinbach – Riesling Cuvée Theo (velmi plný a bohatý Riesling z jednoho z nejlepších „rieslingových“ vinařství na světě)

5. Louis Sipp – Riesling Grand Cru Kirchberg 2003 (suchý komplexní Riesling ze špičkové grand cru vinice Kirchberg, výborný k okamžitému pití, ale také s potenciálem k dalšímu dlouhodobému zrání)

6. Emile Beyer – Pinot Gris Tradition (příjemné ovocitě nasládlé víno hodící se k jídlu i jako aperitiv)

7. Muré – Gewurztraminer Signature (plné aroma s tóny růží a exotického ovoce, typické pro Gewurtraminer, s nádhernou barvou; snese i kombinaci s výraznějšími jídly)

8. Muré – Gewurztraminer 2005 Clos St. Landelin Vendanges Tardives (špičkový pozdní sběr, typická sladkost přezrálého ovoce s medovým nádechem vyrovnaná decentní kyselostí, potenciál pro uložení je více než 20 let)

Složení degustace Rhona:

1. Domaine Brusset – Cairanne Cotes-du-Rhone Villages „Les Travers“ blanc

2. Alain Voge – St. Peray Terres Boisées

3. Domaine Brusset – Cotes-du-Rhone „Laurent Brusset“ rosé

4. Le Clos du Caillou – Cotes-du-Rhone Clos du Caillou rouge

5. Domaine de Beaurenard – Cotes-du-Rhone rouge

6. Domaine des Amouriers – Vacqueyras „Signature“ rouge

7. Domaine Belle – Crozes-Hermitage Les Pierelles rouge

8. Pierre Amadieu – Chateauneuf-du-Pape La Paillouse rouge

Složení degustací může podléhat změnám.